Filmų Apžvalgos

Naujausios Apžvalgos

Oppenheimer Review Oppenheimer (2023) on IMDb

R
3h 00min
Drama, Biography, History
2023

Technical – 10/10

Story – 10/10

Characters – 9/10

Oppenheimer Review

Description: The story of American scientist J. Robert Oppenheimer and his role in the development of the atomic bomb.

The first thing I have to mention is that the film is very well made, it might sound strange, but here it feels like a real „cinema”. Shots, lighting, colors, everything is processed, thought out and presented as if they „rhymed” with each other (well, here is the famous phrase of George Lucas). The cast here is amazing, and it’s even surprising how many big stars have roles that only last a few seconds. Nolan has certainly gathered all his friends and luminaries from Hollywood. Is the movie a must-see on the big screen? Not necessarily, the long running time and character-filled drama can be watched quite comfortably in pajamas and a bottle of beer. It’s definitely not a „suitable for everyone” movie, so if you’re not interested in history, personalities, politics, or the Second/Cold War, you might get a little bored here. But if you’re into that, I think this is one of the best movies of the year.

I’ve heard the saying several times – don’t try to understand just FEEL Nolan’s films. And until now, I couldn’t „feel” it or understand it. Until Oppenheimer… the previous films seemed to be trying too hard, trying to cram everything in, and seeming to focus on the wrong things. But here everything is different, the film feels like the story of one person, sometimes more detailed, sometimes more sentimental, and sometimes just shown in passing. Things that seem to us from the outside to be mega important in such a story, were simply not that memorable for Oppenheimer. The very speed and jumping of the story, the overprinting of some places felt much more logical if you imagine how the father of the Atomic Bomb himself tells this story. Overall this story can feel a bit rushed at times, but I don’t blame her, again this is a man who influenced the most important events of the time. The film is dull, confusing, indecisive, and at the same time as stubborn as its main star.

Should I say something before this movie? Probably everyone could find something. Could be shorter, sure, but lately everything could be shorter. Does the film have too many characters and names, of course, but we are talking about projects in which hundreds of people actually participated and influenced, so you can’t throw out the words of the song as they say. Could it have been more about the bomb? More about the war etc.? Yes, but read the title of the movie again, it doesn’t say „Atomic Bomb”… Personally, 10 worthy works that live up to their expectations and deliver exactly what they promised – That’s right, it’s a slow and rich drama about one person’s life, worries, achievements, and made mistakes that cost a lot. Thanks Uncle Nolan!

Overall – 10/10
Late Night with the Devil Apžvalga Late Night with the Devil (2023) on IMDb

R
1h 33min
Horror, Mystery
2023

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 6/10

Late Night with the Devil Apžvalga

Aprašymas: Dokumentinio filmo elementus ir rastą siaubo stilistika apimantis filmas seka vėlyvos pokalbių laidos epizodo, vykstantčio 1977 m. Helovino naktį, įvykius, kurių metu vedėjas bando padidinti reitingus, pakviesdamas į laidą tariamai apsėstą merginą.

Late Night With The Devil turi labai stipria aktorių komanda ir stilistika. Tai lyg nušokimas į 70ūjų senas vakaro laidas, ir nors kai kur nepasiseka, bendras produktas jaučiasi stipria atmosferiškas. Daugelis veikėjų turi pakankama gylį, na tik kritikas buvo per daug perspaustas. Muzika ir spec efektai yra puikiai parinkti tokiam laikotarpiui ir tonui. Asmeniškai, pirma filmo dalis jautėsi stipresnė nei paskutine. Ji turėjo daugiau įtampos ir mistikos, teis tam tikra vieta kaip ir supranti kas nutiks. Bet tai nėra blogai, čia smagus nostlagiškas seno siaubo filmo stilistikos vakaras su šėtonu.

Čia bus pliusas ir minusas. Filmo siaubo elementai kartu veikia labai gerai bet ir labai nevienodai. Yra dideli tarpai kada atrodo nieko šiurpaus ar mistiško nevyksta. Kitose vietose šis pusiau dokumentikos stilius puikia susijungia su minimaliais siaubo prieskoniais. Bet turbūt didžiausias dalykas kas trukdė, filmas peršoka nuo – hm keista – iki – demonai ir šėtonas per kelias akimirkas! Pabaiga jaučiasi tiesiog užbaigimas o ne to ko statėme išdirbimas ir uždarymas. Nesitiekite per daug šiurpuliuku bet Late Night with The Devil sugeba sukurti gera atmosfera ir įtemptas scenas…

Žinai, as neturiu jokių problemų su keliais skirtingais stiliais ir palikimu žiūrovui spręsti kas tai per filmas – pseudo dokumentika ar tiesiog istorijos pasakojimas. Tačiau kai tu man pasakai, kad tai ka matysiu yra tai ka matė žiūrovai kameros, bet tada turi daugybe kadrų kurie negalėtų būti nufilmuoti tuo kampu ar tiesiog yra veikėjo galvoje… tada visa struktūra pabyra. Tai nėra tai jog filmas negali veikti, tiesiog arba reikėjo sukurti daugiau keistu priežasčių dėl šių kameros kampų arba stipriau prisirišti prie siaubo. Šis mėtymasis gan daug atima iš įsijautimo, ir nesupyksiu jei daugelis žiūrovų pamiršo viduryje jog čia turėjo būti filmuojamas vien is studijoje esančių perspektyvų…

Bendrai – 7/10
Future Man Apžvalga Future Man (2017) on IMDb

TV-MA
34 x 30min
Action, Adventures, Comedy
2017-2020

Techniškumas – 7/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 9/10

Future Man Apžvalga

Aprašymas: Joshas Futturmanas, prižiūrėtojas dieną ir žaidėjas naktį, įdarbinamas paslaptingų keliautojų, kurie keliauja per laiką, kad išvengtų žmonijos išnykimo.

Future Man yra tokia laiko istorija kuria aš labiausia mėgstu – kuri nesusikoncentruoja į taisykles o tiesiog nori padaryti kuo smagesnes situacijas su šiuo konceptu. Tikrai tai ne visada veikia tačiau net kelios vietos sugeba nustebinti savo keliavimo  laiku mechanikomis. Ir nors pagrindinė istorija čia yra, didele šio šou dalis yra atsitiktiniai ir tiesiog linksmi scenarijai. Tai labiau pasijaučia antrame ir trečiame Future Man sezonuose, pirmas yra glaudžiau sukonstruota ir sudėliota istorija. Antras sezonas ypač susikoncentruoja į veikėjų jausmus ir tikslus. Ir tai gal ir būtų rimtesnė problema, jei ne tai jog šis serialas baigęsi po 3 gan neilgų sezonų. Ir nors turiu truputį nusiskundimų pabaigai, ji visgi užriša gražų mazgą ant visos šitos keistos istorijos. Dar vienas pliusas yra techniniai aspektai ir lokacijos. Kai kada jos MEH, bet kitos scenos jaučiasi autentiškos ateičiai, praeičiai, ar bet kokiam kitam laikui kur veikėjai nusitrenkia. Ir ne, čia nepagailima kraujo ir žiaurumo, kaip galima išgelbėti ateiti be to?

Humoras čia yra toks šiek tiek paaugliškas, šiek teik edgy, ir kartais labai sumanus. Beveik nė vienas epizodas nepraeina be humoro apie genetalijas ar kažką šlykštaus… na kas būtų juokinga 15mečiui… bet tai beveik niekada neperspausta. daugelis juokingiausių momentų yra susieja su veikėjais ir jų vidinėmis kovomis. Iš tikro neilgai trunka kol pradedi tikrai mėgti šiuos veikėjus, ir nuo kai kuriuos vietos pradedi juos mylėti. Nors jie keisti, brutalūs, ir gali kartais jaustis vienos natos, per visa serialo eiga jie atsiskleidžia į daug įdomesniais ir rimtesniais asmenybes. Ši apžvalga gali jaustis labai šokinėjanti, bet iš tikro panašiai jaučiausi viso Future Man metu… vienas scenas norėjau tiesiog dalintis su visais ir sakyt – tu pasižiūrėk kas čia darosi. Tačiau kitais momentais galvoji – ar tikrai šios scenos reikėjo? Bendrai tai labai stiprus mokslinės fantastikos serialas su kvailomis idėjomis ir gan pozityviu vibe.

Taigi, nors tikrai rekomenduoju Future Man, svarbu būti atviram – antras sezonas stipriai sulėtėją ir nors yra gan juokingas, bendrai jaučiasi kaip nelabi reikalinga istorijos dalis. Tiek pirmas tiek trečias sezonai yra trumpesni ir daug stipriau koncentruoti i vientisa istorija su numatoma pabaiga. Tas 15mečių humoras ir veikėjai kartais tikrai veikia prieš serialą, lyg galėjai daug geriau, bet patiekia tiesiog labai parpstą variantą. Na ir pabaiga… hm… as kaip ir uz ja, tai vienas geriausiu laiko istorijos užbaigimo metodų, kuo toliau tuo labiau pradedu galvoti ar tai nėra toks – viskas buvo tik sapnas su daugiau žingsnių. Ne, čia pabaiga nėra tokia bloga, bet išeitis atrodo atsirado tik paskutinėse minutėse, ir žinoma šitas sprendimas buvo tas finalinis. Bendrai veikėjai patiria gan įdomias keliones tik kartais norisi jog konfliktai ir išmoktos pamokos nesikartotų…

Bendrai – 8/10
Hundreds of Beavers Apžvalga Hundreds of Beavers (2022) on IMDb

N/A
1h 48min
Action, Adventures, Comedy
2022

Techniškumas – 10/10

Istorija – 8/10

Veikėjai – 10/10

Hundreds of Beavers Apžvalga

Aprašymas: Šiame XIX amžiaus antgamtiniame žiemos epike, girtas prekiautojas, nukrites iki nulio, turi tapti didvyriu ir didžiausiu Šiaurės Amerikos kailių gaudytoju, nugalėdamas šimtus bebrų.

Na seniai jau mačiau ant tiek nurauta ir kūrybingą filmą, kuris vienu metu atrodo nufilmuotas vieno žmogaus ir visos studijos. Žmogus prieš gamta ar gamta prieš žmogų, Hundreds of Beavers yra toks kvailas filmas jog jis apsisuka ratu ir manau jog turi kažką protingo pasakyti. Gal perspaudžiu bet kūrybingumas ir svarbiausiai filmavimo ir praktiniu efektu pasirinkimas atrodo tobulas. Garsas, kameros statiškumas, paprasti spec efektai, viskas atrodytu taip paprasta bet apgalvota. Galbūt čia mano vidinis filmmakeris sako – WOW kaip butu cool toki filmą sukonstruoti, nes jauti talentą, o ne Holivudo žvaigždės ar super duper kameros.

Padaryti tokia keista, kvaila, ir absurdiška istorija nėra sunku. Padaryti filmą kuris kažkaip sugeba sujungti viska i viena visuma ir niekada neleisti scenomis nusibosti yra talentas. Daugelis dalyku kas pradžioje atrodė kaip tiesiog kvailos ir juokingos scenos ne tik pasikartoja su logiškomis pasekmėmis, bet ir pabaigoje sugeba nustebinti savo išradingumu. Nuoširdiai pasakysiu, kad kelios vietos net mane nustebino kaip gerai buvo apgalvotos. Tai tikrai ne filmas kuris užtruko mėnesį sukurti, ir nors scenarijus atrodytu turėtu būti paprastas, jis labai išdirbtas ir niekada nepraranda savo greičio ir užsivedimo.

Tai ne standartinis filmas, labiau patirtis, kas gali ne visiem patikti. Nors man filmas neprailgo, visgi jis ilgokas… daugelis scenų nors ir prideda daug daugiau keistu dalykų, kartu pradeda jaustis… per daug… Nors ilgis padeda pasijausti jog pats keliavai milijoną metų, vis galvoju kiek toks filmas taptu labiau prieinamas su trumpesniu laiku. Ypač pradžioje, kada gali atrodyti jog viskas tiesiog kartojasi. Bendrai čia labai svarbu, kaip ir su daugelio mano rekomendacijų, yra suprasti kas per patirtis laukia. Jei filmas pasirodys „per daug” jau nuo pirmu minučių, nemanau jog verta žiūrėti toliau. Čia viskas labai stipriai paremta absurdu ir mažo biudžeto stilistika, ir tai bus ne visiem. Bet visgi jei turi pora laisvu valandų, rekomenduoju Hundreds of Beavers.

Bendrai – 9/10
Fallout Apžvalga Fallout (2024) on IMDb

TV-MA
8 x 1h
Action, Adventures, Drama
2024

Techniškumas – 9/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 8/10

Fallout Apžvalga

Aprašymas: Ateityje, postapokaliptiniame Los Andžele, kurį sukelia branduolinis karas, žmonės turi gyventi požeminiuose bunkeriuose, kad apsisaugotų nuo radiacijos, mutantų ir banditų. Tačiau ilgai taip gyvent negalima, ir tenka susipažinti su viršutiniu pasauliu.

Pirmiausiai, be kelių nedidelių klaidelių, Fallout atrodo nuostabiai. Čia didelė dalis efektų – praktiniai, ir tai paverčia šį pasaulį jaustis labai tikru. Kiekvienas ginklas, lokacija, Nuka Cola buteliukas atrodo ištrauktas tiesiai iš žaidimo. Vietovės jaučiasi apleistos tačiau kartu ir gyvenamos, pilnos mažų niekniekių ir lyg būtų mačiusios kelis šimtus metų laiko tėkmės. Bendrai kaip ir Fallout žaidimų visas šis pasaulis yra paremtas kontrastu – viskas mirę, bet visur pilna žmonių, pasaulis žiaurus bet tuo pačiu juokingai kvailas. Rimta ir kvaila čia yra beveik tas pats žodis. Tad labai svarbu, jei neužkabins pirmas epizodas savo vibe, toliau niekas nesikeis, tiesa pasakius absurdas tiktai stiprės. Aj ir jei nežinote apie Fallout muzika, tai ji paremta 50-60 Amerika… ir aš ją visą myliu! Tas retro futuristinis jausmas tiesiog, mhh mhhh mhhh. Tik nepasimeskite jei per žiaurias scenas jums gros linksmo nostalgiškos dainos… čia tiesiog Falllout… Crawl out Through the Fallout baby…. 

Taigi, pagrindinis dalykas kai kuri žaidimo adaptacija yra tai kaip gerai… na… adaptuoji žaidimą. Jei aš galiu sėdėti ir kas 5 minutes daryti Leonardo Dicaprio meme kur spragsi į ekraną sakydamas – op, čia iš Fallout 3, oh, Mr. House iš New Vegas, oh T-60 šarvai iš 4 dalies. Tai čia to pilną, ir beveik visko darymas praktiškai, sukuria tobulą realistiško pasaulio iliuziją. Tačiau tiesiog mesti 3 tūkstančius tau žinomų dalykų į veidą neužtenka, reikia juos suprasti, ir logiškai įstatyti į vietas. Kaip tai pavyko? Na, net jei ir yra kelios klaidos ar pakeitimai, jaučiais jog kūrėjai ne tik gerbė Fallout nuosavybę, bet turbūt patys ją žaidė… Nors šis sezonas jaučiasi labiau lyg žemės paruošimas antram raundui – kuris pagal tai kaip dėliojasi, turėtų būti daug sudėtingesnis savo moraliniais klausimais ir istorijos susikimu, tačiau tikrai žiūrėsime antrą sezoną.

Na tai būkime biedni bet teisingi – jei nesate Fallout žaidimų fanas, tai pati istoriją ir pabaiga gali tiesiog visiškai nieko nereikšti. Kas yra gan suprantama, juk kuri adaptacija būtent fanams. Tačiau vietomis buvo galima šiek tiek daugiau išsiplėsti apie patį pasaulį. Didelė dalis dramos remesi tuo, jog žinai kas vyksta kituose pasaulio kraštuose. Tai labiausiai kenkia, kai gan didelė dalis laiko skiriama kitoms mažesnėms istorijoms ir veikėjams. Fallout stengiasi perteikti toną ir pagrindinių veikėjų istorijas, ir pasaulio statymas nekrenta į 3 ar 4 vietą. Taip pat serialas ne visada pataiko į to pačio tono 10tuką, kai kada scenos perspaustos ar per kvailos, kitos atrodo nenutiktų jei veikėjai nebūtų patys skaitę scenarijaus. Ir taip, Fallout visata yra ironiškai komediškai depresyvi… bet pora scenų pabaigoje jautėsi labiau kvailos negu ironiškos. Ir jei paskutinį tokį mažą minusiuką, visgi manau, jog šou turi per daug veikėjų… yra priežastis kodėl žaidimuose visada esi vienas arba max 1 pakeleiviu…

Bendrai – 9/10
Malignant Apžvalga Malignant (2021) on IMDb

R
1h 51min
Crime, Horror, Mystery
2021

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 7/10

Malignant Apžvalga

Aprašymas: Medison paralyžiuojama šokiruojančių šiurpių žmogžudysčių vizijų, o jos kančios pablogėja, kai ji sužino, kad vaizdingi sapnai yra siaubinga realybė.

Melignant pradžioje pasirodys kaip neblogas siaubo filmas, sugebantis sukurti įtemptų scenų naudojant gan standartiškus tokio tipo filmo elementus. Tačiau istorijai besivystant pradedi pastebėti kaip viskas keista…  ir koki neįprasti siaubo filmui sprendimai priimami… Kartu ir veikėjai tampa labiau karikatūriški, iki tokio lygio kada pradedi savęs klausinėti – ar tai, ar tai turėtų būtu parodija/komedija? Kai „pareina” kėdė, viskas tampa aišku, ir dalykai sukrenta į vietas. Tai ne siaubo filmas, tai komedija kuris yra meilės laiškas 80-90 meto mažo biudžeto siaubiakams. Ir turiu pripažinti kai jau prasideda, tai absurdas pasiekę 11/10 ir labai sunku balsu nesijuokti iš to kas vyksta. Viskas čia perspausta ir jei suvibinsit su filmu, manau turėsite sunkiai pamirštama patirtį.

Produkcijos atžvilgiu filmas būtent toks koks reikia. Daugelis aktorių puikiai atitinka keistas lokacijas o specialieji efektai nėra per daug naudoti. Daugelis filmo elementų remiasi praktiniais efektais, tiek monstras, tiek lokacijos, kas leidžia įsijausti ir pačiam filmo pasauliui jaustis realistiškesniu. Dėl ko sakau kad produkcija tokia kokios reikia? Nes per gerai išdirbti efektai nebebūtų senų filmų parodiją. Tiesa pasakius manau, jog geresne kokybė pakenktų šio filmo mėgavimusi. Tai yra labiau patirtis negu kažkokia labai istorija. Ir supraskite, sukurti balansą tarp absoliučios nesąmonės ir logiškumo yra tikrai sunku. Tačiau tuo pačiu, Malignant primygtinai reikalauja jog būtumėte susipažinę su senais siaubo filmais ir net šiek tiek jų gamyba ir stilistika…

Na tai pagrindinė problema ir yra tai kad norint tikrai pasimėgauti šiuo filmu, reikia turėti nemaža žinių krepšelį. Jei jo neturėsite, ir nežinosite, jog būtina, galiu būti beveik garantuotas jog filmą vertinsite prastai… Ir tai kaip ir suprantama, norint sukurti tokį keista ir šokiruojantį projektą tenka paaukoti kažkiek žiūrovų. Be to pripažinsiu, pirma kartą žiūrint, filmas jaučiasi padrikas, kai kuriose vietose tikrai sunku suprasti kuria linkme Melignant aplamai nori keliauti. Kai kurie aktoriai jau per stipriai viską perspaudžia ir kartais tai išmeta iš filmo. Na ir čia kaip ir seniem filmams priklauso, bet pabaiga gan nuspėjama, ir realiai tiesiog nutinka be jokio realaus istorijos užbaigimo.. bet HEY, juks toks ir buvo šis nostalgiškas stilius…

Bendrai – 7/10

Visos Apžvalgos

Pasiūlyk ką žiūrėti - Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos - Nauji, seni, geri, blogi, o gal gerai-blogi? Va čia tai rasite visokio kino kratinį ir tai dėl to kad Kinas, tokia plati sfera. Retai gali rasti filmą kuris būtų toks pat, na taip, galime pajuokauti apie Holivudas kuris perdarinėja kiekviena idėja kuri bent kiek pasiseka arba apie tuos kūrėjus kurie savo istorija jau 5 kartą perpasakoją.

Tačiau kiekviena istorija taip pat skirtinga kaip ir dvi snaigės krentančios žvarbų žiemos vakarą (truputį romantikos įvesti reikia), taip jos gali būti vienodos iš šalies, tačiau aktoriai, kaip filmas buvo statomas, ar net jo kultūrinis įnašas, viskas bus šiek tiek kitaip, šiek tiek pajudėję. Juk labai kvaila paimti filmą pastatytą prieš 50 metų ir kaltinti jį tuo, kad dabar neatitinka šiuolaikinių visuomenės standartų ar įsitikinimų.

Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos mano kuklia nuomonę, turi būti vis skirtingos, juk visi filmai turi savo tam tikrą auditoriją. Taip direktoriai ir aktoriai gali turėti kitas idėjas, galbūt tai kuriama vien tik tam kad užsidirbti daugiau pinigų, kad išnaudoti egzistuojančią istoriją, ar kartais tiesiog papasakoti kam nors tai kas jau dešimtmetį sukasi autoriaus galvoje. Tačiau pats filmas, egzistuoja kaip tam tikra laiko kapsulė, kūrinys kuris yra kartu ir visų prie jo dirbančių žmonių dalis, bet kartu ir atskira "būtybė". Tad vienintelis šios "būtybės" tikslas yra surasti savo auditoriją ir jei patikti.

Tad jei filmas jums patiko, viskas, jis atliko savo darbą ir jūs gavote to ko norėjote iš šitų mainų - Jūs gerai praleidote laiko o filmas gavo naują gerbėją. Tačiau į kiekvieną filmą taip pat reikėtų žiūrėti kritiškai, klausiant kas jame veikia ir kas galėjo būti kitaip. Dėl ko? Paprasta, visada norisi daugiau "Prožektoriaus Šviesos" duoti tiems kūrėjams kurie stengiasi daugiau, kurie pridėjo ta extra pastangų, ir tikrai stengėsi. Žinoma, ne visada gali pasakyti kada kas stengėsi, bet kai kurie projektai "jaučiasi" labiau nuoširdūs.Pasiūlyk ką žiūrėti!