Filmų Apžvalgos

Naujausios Apžvalgos

Šunų Sala Apžvalga Isle of Dogs (2018) on IMDb

PG-13
1h 41min
Animation, Adventure, Comedy
2018

Techniškumas – 9/10

Istorija – 9/0

Veikėjai – 8/10

Šunų Sala Apžvalga

Aprašymas: Mero įsakymu visi Megasakio miesto gyventojų šunys ištremiami gyventi į apšniaušktą Šiukšlyno salą. Dvylikametis Ataris vienas pats pagrobia propelerinį lėktuvą ir perskridęs upę saloje ieško savo sargo – šuns Spotso. Nusileidęs saloje jis susitinka gaują mišrūnų ir visi kartu leidžiasi į Spotso paieškas. Tai bus epinė kelionė, kurios baigtis nulems visos prefektūros likimą.

Šis filmas nuostabus vien dėl savo animacijos, tikrai, ji nuostabi, ir ne tik nuostabi, tokio stiliaus kūrinių rasti nėra lengva šiomis dienomis. Veikėjai ir pasaulis turi mielus bet kartu ir keistus dizainus, sustabdytų kadrų (Arba stop-motion) animacija sukuria chaotiškas ir greitai besikeičiančias scenas. Galiu garantuoti, kad jei nesate filmų gurmanas, čia rasite labai įdomių ir didžiulį įspūdį paliekančių animacijos elementų. Dar kartą peržiūrėjus šį filmą po Avatar 2, pradedu norėti daugiau stiliaus o ne super mega omega realistiškumo…

Jei mylite šunis, šis filmas bus pats tas. Nepasakyčiau, kad filmas vaikams, nes kai kur galima rasti gan žiaurokų idėjų ir vaizdų. Bet viskas darome nelaikant tavęs kvailiuku, idėjos ir temos čia apkalbamos bet nekartojamos milijonus kartų. Net tono prasme filmas sugeba pereiti nuo melancholiškų, gan liūdnų potepių, iki bene euforiškos pergalės pojūčio. Gal čia dėl to, kad šunys man yra svarbesni už žmones… gal…

Realiai mano vienintelė problema su filmu tai, kad jo pradžia yra šiek tiek labiau sukoncentruota negu kitos dalys. Kažkuriuo mementu gali pradėti klausinėti kur tiksliai filmas suka ir kai kurios istorijos linijos pasimeta visame šitame grožyje. Taip pat nevisiems gali patikti būtent toks animacijos stilius. Tačiau, kaip ir Fantastic Mister Fox, čia animacinis filmas kuris daug kam tikrai įstrigs tiek savo mintimis, tiek savo išvaizda, tiek pateikimu.

Bendrai – 9/10
Avataras - Paskutinis Oro Valdytojas Apžvalga Avatar: The Last Airbender (2005) on IMDb

PG-13
24min
Action, Animation, Adventure
2005-2008

Techniškumas – 9/10

Istorija – 10/0

Veikėjai – 10/10

Avataras – Paskutinis Oro Valdytojas Apžvalga

Aprašymas: Žemę pasidalinusios keturios didžiosios tautos – žemės, vandens, oro ir ugnies. Jų galios pusiausvyrą palaiko vadinamieji „stichijų valdytojai“. Manipuliuodami savo šaliai priklausančiomis stichijomis jie gali daryti stebuklus. Kadangi žmonės jau tokie padarai, kad neduok valgyt, duok pasipliekti, egzistuoja dar vienas saugiklis – vadinamasis Avataras, valdytojas, sugebantis valdyti visas stichijas.

Pirmas dalykas, iš šalie, ši apžvalga bus ganėtinai vienašališka. Avatar tikrai turi silpnesnių epizodų, keistų vietų, ar kai kur nepilnai sueinančių galų. Tačiau tai man yra vienas tobuliausių animacinių serialų su kuriuo užaugau. Ir esu peržiūrėjęs tikriausiai visa susijusia medžiaga su šios istorijos kūrimu. Negaliu, visur įdėta tiek meilės, tiek energijos, tiek humoro, kad tiesiog kiekviena epizodą valgau ir valgau… Šis serialas nėra ilgas, tačiau jis turi nuostabų pasaulį kuris tiesiog jaučiasi gyvas… ir ooooh boy… jei per pastaruosius 10 metų matėt kokius memsus, tai galiu garantuoti, kad bent 4 buvo Avataro.

Holy moly, kaip sukurti tokius veikėjus, ne aš klausiu rimtai, ta prasme kur tutorialas? Beveik visus veikėjus čia galima pamilti iki skausmo, o už Dėde Iroh aš turbūt ir į ugnį šokčiau. Visi sutikti veikėjai keičiasi, auga, ir per 3 sezonus parodo labai skirtingas savo puses. Šis veikėjų augimas leidžia istorijai jaustis nesustojančiai ir vis judančiai į priekį. Tad belieka sakyti „Ah tu tik pažiūrėk kaip my boy suaugo”…

Vienas labiausiai man patinkančių aspektų tai yra Avataro pasaulis. Realiai labai lengvai galėjome gauti paprasta mūsų pasaulio kopija su tiesiog daugiau ausų ant gyvūnų. Tačiau čia kiekvienoje vietoje pasistengta ekstra, gyvūnai sujungti iš kelių skirtingų padarų ir ne tik turi savo unikalia vieta šiam pasaulyje bet atlieka regis visiškai skirtingas paskirtis. Tas pats galima pasakyti apie patį elementų valdymą, kuris ne tik skiriasi žmonių kultūromis ir gali turėti daugybe variacijų, bet beveik visos šios pasaulio dalys sukonstruotos klausiant klausimo – „O kaip viskas veiktų jei galėtume valdyti būtent šį elementą”. Net kelis kartus esu paskendęs forumuose kuriuos valandų valandas gali diskutuoti mažiausia šio pasaulio detalę.

Bendrai – 10/10
Įsikūnijimas Vandens Kelias Apžvalga Avatar: The Way of Water (2022) on IMDb

PG-13
3h 12min
Action, Adventure, Fantasy
2022

Techniškumas – 10/10

Istorija – 3/0

Veikėjai – 5/10

Įsikūnijimas Vandens Kelias Apžvalga

Aprašymas: Po konflikto tarp žmonių kolonizatorių ir vietinių Na‘vi genties atstovų, buvęs jūrų pėstininkas Džeikas Salis (akt. Sam Worthington) tapo tikru Na‘vi genties nariu ir dabar gyvena su savo nauja šeima. Bet pažįstama grėsmė sugrįžta užbaigti tai, kas buvo pradėta anksčiau ir Džeikas privalo įkvėpti Neytiri bei visą Na‘vi armiją, kad apsaugotų jų planetą.

Vizualia prasme čia viskas vėl išspausta iki pat pat maksimumo. Net neįsivaizduoju kiek čia dirbo žmonių ir kiek kiekvienai scenai buvo skirta laiko. Čia turbūt vienas geriausių variantų tarp realių dalykų ir CGI grafikos, kada viskas bene susilieją į visuma. Filmas kuriame net bandant ieškoti klaidų ar ne pagrindiniame plane vykstančio veiksmo nesuderinimo, nerandi. Atvirkščiai ne viena karta šis filmas privertė sakyti – „Okay, jūs net ir apie šita pagalvojot”. Avataras vienas realistiškiausiai perteiktų ateivių pasaulių kuriuos este matę, realistiškiausias bet tikrai ne įdomiausias…

Klausyk užduosiu tau klausima? Koks tikslas filmus rodyti 48 kadrus per sekundę? Sakot gal daugiau detalių pamatyti? Okay, o kodėl pastoviai keisti kadrų skaičių? Na jūs sakote veiksmo scenos 48 o paprastos 24… jooo… Avataras 2 daro tai visiškai atsitiktinai, nors pradžioje tai taip nesijaučia, filmo vidury tai tapo taip kvaila, kad pradėjo skaudėti akis, ir pradėjau nebesuprati koks to tikslas? Perėjimas į mažesnį kadrų greitį priverčia filmą sekundei jaustis lyg jis lagintų. Nežinau, bet apėmė jausmas, kad dvi komandos dirbo skirtingais kadrų greičiais ir iki pat filmo pabaigos nesikalbėjo vienas su kitu.

Viena pagrindinių Avataro filmų problemų man asmeniškai yra tai kad Pandoros pasaulis yra tooooks nuobodus, kad net skauda. Realiai paėmę visus čia sutiktus gyvūnus ir padarus, ir nuėmus nuo jų, na galbūt geriausiu atveju 2 pakeitimus, čia būtų vienas prie vieno tiesiog žemė. O žiūrėk koks keistas padaras, aj, sumaišiau čia tik banginis bet turintis 4 akis. Ir taip, galime sakyti, kad pagrindinė idėja yra parodyti, kad turėtume saugoti savo vandenynus… bet žinot pasakysiu, nė vienas mano kino seanse buvęs žmogus nebuvo banginių brakonierius, ir nė vienas Avataro žiūrovas nepaskyrė savo gyvenimo išgelbėti jūras ar miškus. Nežinau, šis toks „gamtos gelbėjimas” pradeda jausti labiau kaip „pažiūrėk koks aš kietas ir kaip apie viska pagalvoju” momentas, vietoj nuoširdumo…

Bendrai – 6/10
Įsikūnijimas Apžvalga Avatar (2009) on IMDb

PG-13
2h 42min
Action, Adventure, Fantasy
2009

Techniškumas – 10/10

Istorija – 5/0

Veikėjai – 4/10

Įsikūnijimas Apžvalga

Aprašymas: Buvęs jūrų pėstininkas Džeikas Salis, svajodamas vėl valdyti savo kūną, pasiryžta eksperimentui. Kūno nuo juosmens žemyn jis nebevaldo po vieno mūšio, o eksperimentas – būti išsiųstam į Pandoros planetą. Atlygis – dalyvavimas specialioje programoje „Įsikūnijimas”, kurios pagalba jis gaus naują kūną ir vėl galės džiaugtis gyvenimo pilnatve.

Jei mėgstate filmus, bent šiek tiek, tai po maždaug 20 Avatar minučių jūs jau žinosite kaip ši istorija užsibaigsi, ir galėsite atspėti 98% visų filmo posūkių. Bent vienas įdomesnis posūkis ar veikėjai turintys šiek tiek daugiau negu – „aš tai gerietis, su gamta būnu”, „o aš tai blogietis, ir arrrhh, nekenčiu visko išskyrus pinigus” būtų stipriai padėjęs šiam filmui. Tiek pirmas tiek antras Avatar jaučiasi kaip 10-čiam skirtos televizinės istorijos kurios apvilkta labai „rimta” tematika. Atrodo vis tau stengęsi įteikti, kad čia turi labai daug ką svarbaus tau parodyti, bet viskas jau matyta. Ir būsiu paprastas žmogus, jei nori daryti tokia istoriją, viskas gerai, bet daryk ją valandos, pusantros, o ne suknistų 3 valandų… ne tik neturi ką įdomaus pasakyti, bet dar ir laikai manę čia tiek ilgai… man jau užpakalis sėdėti paskaudo.

Gal aš vienas pavargęs nuo to, gal per daug tikiuosi iš didžiausio kalibro filmų kūrėjų. Gal net per daug tikiuosi iš pasaulio. Bet čia… čia sunku surasti bent viena veikėja kuris turėtų daugiau negu TIK vieną savybę. Ir suprantu, aš tikrai irgi už gamtos išsaugojimą ir parodymą kaip karas yra blogai. Tikrai, tačiau sunku perteikti tą žinute, kai veikėjai net nelabai primena žmones… Tapati nata, kur turime vis iš naujo suprasti koki blogi vis dėl to esame, pradėjo šiek tiek atsibosti. Taip, žinau, kad yra daug blogų žmonių, tačiau vien tai, kad parodai tai ir sakai „WOW, juk žmonija yra tikrasis blogis” nelabai užtenka. O kodėl žmonija blogis, kokios priežastys verčia taip daryti? Juk beveik viska žmonių istorijoje galime paaiškinti socialiniais ir psichologiniais aspektais, kad ir kokiais keistais bet galime. O čia… tuščia…

Jo, šis filmas ne veltui surinko tiek pinigų, nes nesvarbu kaip visos kitos šio filmo dalys neveikia, vizualiai filmas įspūdingas. Kaip tiems metams, tai buvo turbūt vienintelis filmas kurį tikrai galėjau sakyti, jog TURI pažiūrėti 3D. Nors ir net iki šiol nelabai mėgstu šios technologijos, tačiau Avatarui, būtinai. Pasaulis spalvotas, ir bent dalį filmo viskas atrodo unikalu ir nuostabiai gyva. Nors filmo pasaulis negalėčiau sakyti jog paliko didelę įtaka ateities filmams, vis tik buvo pateiktas labai kokybiškai. Jei norite labai paprasto ir šiek tiek per ilgo filmo su labai gerais pew pew pew vizualais, visgi rekomenduočiau Avatarą.

Bendrai – 6/10
Cannon Busters Apžvalga Cannon Busters (2019) on IMDb

TV-MA
12x25min
Animation, Fantasy
2019

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 7/10

Cannon Busters Apžvalga

Aprašymas: Aplankykite fantastišką Gearbolto žemę, ir leiskitės su marga keliautojų komandą į nepamirštamą kelionę. Kurioje veikėjai mėgins sujungti 2 geriausius draugus. S.A.M. yra aukščiausios klasės robotas, pasiryžęs vėl susitikti su savo geriausiu draugu Kelby, dingusiu jos apgultos Karalystės įpėdiniu. Tačiau ilgai netrunka kol prasideda dėtis keisčiausi dalykai ir viskas pasisuka veikėjams nepažįstamais keliais.

Pačiais veikėjais, animacijos stiliumi, bei spalvotumu tai yra labai puikus anime. Jis greitas, energingas ir pilnas keistų veikėjų bei padarų. Sakyčiau, kad tai miksas tarp CowBoy Bebop ir Trigun, na ir dar keleto keistesnių prieskonių. Didžioji dalis šios anime yra gan atsipalaidavusi ir pasakoja linksmas istorijas, tačiau kartais nebijoma parodyti kažko rimto. Prie to pridėjus įdomų pasaulį su įvairiausiais prietaisais ir ginklais, labai greitai įsitrauki į šią istoriją.

Nors kai kurie veikėjai gali pradžioje šiek tiek užknisti ir jaustis vieno tono, serialui įsivažiavus daugelis jų tampa labiau „apdirbti” ir tampa daug mielesni. Taip pat niekada neatsisakau sci-fi istorijų su vesternų poskoniais, ir Cannon Busters to duoda su kaupu. Nors šis sezonas turi vieną pagrindinę istoriją, tačiau smagiausi veikėjai ir nuotykiai slypi mažose atskiruose nukrypimuose. Vakarui šis anime bus lengvas ir smagus.

Bendrai šis pirmas sezonas užsibaigia gan silpnokai. O taip, visi veikėjai atsiranda vienoje vietoje ir pasiekiamas istorijos aukščiausias taškas, tačiau didelio noro žiūrėti antro sezono ta nepaliko. Iš dalies dėl to, kad daugelis konfliktų yra arba išspręsta arba vėl prasideda iš naujo. Bendrai sunku pasakyti kodėl, o gal per daug mažų detalių, tačiau šis pasaulis mažai „lipinasi”, vis atrodo, jog kažko trūksta iki to 10tuko. Nors nuo pirmojo sezono praėjo jau 3 metai ir apie atnaujinimą nėra jokių žinių, tad neturiu daug vilčių pamatyti daugiau šio pasaulio.

Bendrai – 7/10
Dabar Jau Tikrai Šikna Apžvalga  This Is the End
(2013) on IMDb

TV-14
1h 47min
Comedy, Fantasy
2013

Techniškumas – 6/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 8/10

Dabar Jau Tikrai Šikna Apžvalga

Aprašymas: Šeši draugai įkalinami Jameso Franco namuose, kuomet Los Andželą supurto virtinė keistų, nepaaiškinamų ir pražūtingų katastrofų. Pasaulis, kurį draugai pažinojo, griūva, maisto (ir kitokios) atsargos senka, prasideda klaustrofobijos ir visokių kitokių fobijų priepuoliai. Galų gale draugai priversti palikti sąlyginai saugią prieglaudą ir išeiti į lauką, kur jų laukia neišvengiamas likimas ir tikrasis draugystės išbandymas.

Realiai jei paklaustumėte manęs kokį filmą sukonstruočiau būdamas gan turtingas ir absoliučiai girtas su draugais? Vat būtent tokį – kvailą, keista, cringe pilną komedija kurioje tiesiog tyčiotumėmės iš absoliučiai visko – savęs, Holivudo, bendrai gyvenimo… Sunku net vertinti šiuos aktorius kaip veikėjus, nes nėra taip lengva atpažinti kur prasideda vaidyba ir baigiasi tiesiog „š stūmimas”, ir tai ganėtinai geras filmo pliusas.

Kas yra ir pliusas ir mažas minusas tai, kad filmas išsibarstęs po visas puses. Iš dalies tai puiku nes leidžia šiems veikėjams patekti į absurdiškiausias situacijas ir elgtis tikrai beprotiškai. Tačiau kartu filmo pradžia ir kai kurie momentai gali pradėti jaustis… na… be tikslo ir lyg galėtų būti truputį apkarpyti. Ko tikrai turite nesitikėti, tai labai protingo ar sudėtingo humoro, viskas čia labai paprastai, bet tai nėra problema kai tai kvailiausiai komedijai kuria mačiau per ilgus metus.

Bendrai turiu viena tokį minusą apart to, kad kai kada ne taip gerai „limpa” pats humoras. Filmas gan pigiai atrodo, nors keli efektai būna ir neblogi, visas filmas jaučiasi pigokas, ir kai kurios vietos net labai iškrentantis iš bendro konteksto. Tačiau čia ir pastringu, filmas niekada nežadėjo mums Transformerių lygio specialiųjų efektų, o tiesiog kvaila komedija. Tad stipriai ant to pykti čia būtų tas pats kas studentų filmą kritikuoti nes Marvel geresnius efektus daro – manau visi galime suprasti kaip nelogiška taip būtų.

Bendrai – 8/10

Visos Apžvalgos

Pasiūlyk ką žiūrėti - Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos - Nauji, seni, geri, blogi, o gal gerai-blogi? Va čia tai rasite visokio kino kratinį ir tai dėl to kad Kinas, tokia plati sfera. Retai gali rasti filmą kuris būtų toks pat, na taip, galime pajuokauti apie Holivudas kuris perdarinėja kiekviena idėja kuri bent kiek pasiseka arba apie tuos kūrėjus kurie savo istorija jau 5 kartą perpasakoją.

Tačiau kiekviena istorija taip pat skirtinga kaip ir dvi snaigės krentančios žvarbų žiemos vakarą (truputį romantikos įvesti reikia), taip jos gali būti vienodos iš šalies, tačiau aktoriai, kaip filmas buvo statomas, ar net jo kultūrinis įnašas, viskas bus šiek tiek kitaip, šiek tiek pajudėję. Juk labai kvaila paimti filmą pastatytą prieš 50 metų ir kaltinti jį tuo, kad dabar neatitinka šiuolaikinių visuomenės standartų ar įsitikinimų.

Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos mano kuklia nuomonę, turi būti vis skirtingos, juk visi filmai turi savo tam tikrą auditoriją. Taip direktoriai ir aktoriai gali turėti kitas idėjas, galbūt tai kuriama vien tik tam kad užsidirbti daugiau pinigų, kad išnaudoti egzistuojančią istoriją, ar kartais tiesiog papasakoti kam nors tai kas jau dešimtmetį sukasi autoriaus galvoje. Tačiau pats filmas, egzistuoja kaip tam tikra laiko kapsulė, kūrinys kuris yra kartu ir visų prie jo dirbančių žmonių dalis, bet kartu ir atskira "būtybė". Tad vienintelis šios "būtybės" tikslas yra surasti savo auditoriją ir jei patikti.

Tad jei filmas jums patiko, viskas, jis atliko savo darbą ir jūs gavote to ko norėjote iš šitų mainų - Jūs gerai praleidote laiko o filmas gavo naują gerbėją. Tačiau į kiekvieną filmą taip pat reikėtų žiūrėti kritiškai, klausiant kas jame veikia ir kas galėjo būti kitaip. Dėl ko? Paprasta, visada norisi daugiau "Prožektoriaus Šviesos" duoti tiems kūrėjams kurie stengiasi daugiau, kurie pridėjo ta extra pastangų, ir tikrai stengėsi. Žinoma, ne visada gali pasakyti kada kas stengėsi, bet kai kurie projektai "jaučiasi" labiau nuoširdūs.Pasiūlyk ką žiūrėti!

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial