Filmų Apžvalgos

Naujausios Apžvalgos

BoJack Horseman Apžvalga  BoJack Horseman
(2014) on IMDb

TV-MA
25min
Animation, Comedy, Drama
2014-2020

Techniškumas – 9/10

Istorija – 10/10

Veikėjai – 10/10

BoJack Horseman Apžvalga

Aprašymas: Susipažinkite su mylimiausiu dešimtojo dešimtmečio sitcom’ų arkliu – po 20 metų. „BoJack Horseman“ buvusi populiariausių TV laidų „Horsin ‘Around“ žvaigždė. Tačiau šiandien jis nebe ta pati žibanti žvaigždė… Dabar jis gyvena Holivude, viskuo skundžiasi, vartoja gerokai per daug alkoholio ir vilki atgyvenusių spalvų megztinius.

Nepaisant gyveniškų ir gerokai susimąstyti verčiančių situacijų, šis serjalas priklauso komedijų žanrui. Juk ir gyvenima, net ir skausmingose situacijose bandome naudoti humorą nuotaikai praskaidrinti. Kiekvienas juokelis išdirbtas ir apgalvotas, daugelis jų tęsiasi net per kelis sezonus. Dažnai įtemptas ar svarbias situacijas galima labai lengva sugadinti netinkamu humoru (ehem, Marvel), tačiau čia humoras kaip tik papildo dramą, ji tampa tokia realistiška, lyg tikrame gyvenime. Tik na… su arkliažmogiu.

Šis serialas TIKRAI turi ką pasakyti ir tą daro labai gerai. Daugelis epizodų yra labai spalvoti, keisti, ar tiesiog smagiai kvaili, bet niekas nesulaužo pasaulio ar nepakeičia veikėjų vien tik tam, kad gali. Tas leidžia suprasti ir net nuspėti veikėjų veiksmus ar reakcijas, visai kaip realybėje. Istorija jau nuo pirmo sezono apibrėžia taisykles ir visą laiką nepameta jų. Čia vienas iš tų atvejų kai pasaulio statymas ir visi apribojimai yra bene įdomiausia serialo dalis.

Kas yra pabaiga? Čia toks kvailas klausimas ar ne? Bet tiktai šio serialo pabaiga mane privertė apie tai susimąstyti. Visa ši istorija apie gyvenimą, tad ir pabaiga labai… gyvenimiška. O tai leidžia perduodamoms idėjoms ir klausimams stipriai įsisiurbti į tavo pasąmonę. Niekas čia nerėkia, nekelia dramų. Nėra ir blogiečio, kurį visi skubėtų sustabdyti. Čia tiesiog žmonės, kurie nuolat suka skirtingais keliais ir baigia vieną gyvenimo etapą po kito. Kaip ir mes, galbūt daugiau niekada nesusitiksime su tais žmonėms, kuriuos kažkada laikėm draugais. Tačiau ir kaltinti nėra ko, ant ko pykti, tiesiog supranti, kad taip turi būti – life is life, na nana nananana.

Bendrai – 10/10
The Harbinger Apžvalga  The Harbinger
(2022) on IMDb

R
1h 54min
Horror, Mystery, Thriller
2022

Techniškumas – 1/10

Istorija – 1/10

Veikėjai – 1/10

The Harbinger Apžvalga

Aprašymas: Nežiūrėkite šio filmo. Tiesiog. Geriau paskaitykit šitą apžvalgą, taip bent nešvaistysit savo laiko. Ir net nesvarbu apie ką šitas „filmas“. Nors filmu ir nepavadinčiau jo…

Gerai… gerai… aš ramus… Didelė problema filmuose, ypatingai siaubo, yra tai, kad jie susikoncentruoja į vaikus ar vyresnius aktorius (matyt jie baisesni?). Tačiau rasti gerų tokio tipo aktorių, nėra labai lengvas darbas. Sakyčiau dėl to, siaubo filmai, dažnai būna suvaidinti labai prastai. Nu bet Čia kas per…!? Nė vienas aktorius neatrodo, kad norėtų būti čia, ir jei kažkas pasakytų, kad kiekviena scena filmuota geriausiu atveju po kartą, negalėčiau ginčytis… Čia buvo taip blogai, kad net tas spektaklis darželyje, kur matėt prieš x metų buvo geriau suvaidintas, nei 99% šio „filmo“. Kas man labiausiai „patiko“, tai kad du aktoriai, turėję vaidinti tėvą ir dukrą, kurie gerai leidžia kartu laiką, atrodė taip, lyg gyvenime nebūtų matę vienas kito ir bando „įrodyti“ tau, kad šakės, kaip čia jiems smagu. Tokią dozę Cringe pasikrauti galima, kad net išgyventi sunku. Nors tai gal ir leidžia šiam filmui  patekti į „siaubo“ žanrą…

Pirmą kartą žiūrint filmą kino teatre, norėjau išeiti jau po pirmų 5 minučių. Net dabar, gerai viską apmastęs, negaliu pasakyti nė vieno „normalaus“ dalyko apie šį filmą. Net nežinau, ar kas nors prie jo dirbęs pats žinojo apie ką šita istorija. Dalykai tiesiog nutinka, tada dar koks š nutinka, tada kas nors iššoka ir rėkia „Ugabugabuga“. Ir aš žinau, ką galvojate – tai skamba, kaip tiesiog dar vienas prastas siaubo filmas. Mhm, prdžioje ir aš taip galvojau. Bet patikėkite manim, prastas siaubo filmas yra lyg meno šedevras palyginus su šita Š krūva. Jei nesate matę nė vieno siaubo filmo, čia gal ir pašoksite iš vietos po garsaus riksmo, bet visiem kitiem, viskas atrodys labiau, kaip prasta, nejuokinga komedija.

Jei kas nors gyvenime bent kartą jums pasakys, kad kažko negalite padaryti, ar nesate pakankamai „talentingas“ parodykite jiems šitą filmą, kurį priminsiu, RODĖ KINO TEATRUOSE!!! Nesu tas žmogus, kuris mėgsta girtis, bet Dievulėliau, čia net močiutė su Nokia3310 normaliau pakonstruotų… Muzikinis takelis? Lyg iš Google pirmo puslapio paimti nemokami variantai, kurie kai reikia liūdėti iškart paleidžia „Sad Piano.MP3“. Garso miksimas? Galiu prisiekti, kad net keliais momentais buvo garsas „peekino“, o garsas buvo toks, lyg grotum jį per senas kolonkes, plyšusiom membranom S90. Siaubo elementai? Kam jų? Geriau, kai veikėjai tiesiog iš niekur pradeda rėkti… Eh tas pinigų plovimas.

Bendrai – 1/10
Day Shift Apžvalga  Day Shift
(2022) on IMDb

R
1h 53min
Action, Comedy, Fantasy
2022

Techniškumas – 6/10

Istorija – 6/10

Veikėjai – 7/10

Day Shift Apžvalga

Aprašymas: Darbštus, sunkiai dirbantis tėtis, kuris tiesiog nori pasirūpinti geru gyvenimu savo gudriai 8 metų dukrai, turi surinkti didelę pinigų sumą, kad išgelbėt savo šeimą. Jo kasdienis San Fernando slėnio baseino valymo darbas nėra tikrasis jo pajamų šaltinis: didžiausi pinigai gaunami, tada kai pasiryžti medžioti nakties padarus – Vampyrus.

Pirmas dalykas kas šitam filme gan veikia, tai patys vampyrai. Nors niekada nėra pilnai paaiškinamos taisyklės ar istoriją, pasaulis jaučiausi prisitaikęs prie gyvenimo su monstrais. Tai ne tik pew pew ir visi mirė, pagrindiniai veikėjai naudoja savo sukonstruotus ginklus ir kitus įrankius tam, kad gauti didesnę persvarą prieš šiuos nakties gyventojus. Nors savo kiekiu ir kovos būdais, šie Vampyrai labiau primena Zombius, tačiau didžioji dalis kovų tikrai išsiskiria savo kinematografija ir taip kaip abi pusės kovoja.

Day Shift nestabdo nieko ir turi gan kraupiai atrodančių scenų, daug keiksmažodžių, ir bendrą „neužknisk“ toną. Ši istorija labiau kaip senas geras veiksmo filmas apie du partnerius. Na žinote apie ką kalbu, kur „profesionalas“ visada dirba vienas ir jam nereikia naujokų, tačiau filmo pabaigoje jie tampa geriausi draugai… Jamie Foxx ir Dave Franco atlieka galbūt ne tobulą, tačiau tikrai kokybiška darbą perteikdami du atrodo visiškai skirtingo mąstymo veikėjus. O jei filmas turi Snoop Dog’ą žudantį šimtus vampyrų, iškart gauna papildomą tašką. Labiausiai šiai istorijai padeda tai, kad ji labai nerimtai žiūri į save, tad jei ir jūs neieškosite kažko sumanaus, vakarui šis filmas tiks.

Na… kai kur stipriai jaučiasi biudžeto ribojimai, pats filmas atrodo išbaigtas iki 85%. Kita 15% atrodė sudėliota iš tiesiog atsitiktinių idėjų ar minčių, dėl to istorija atsirasdavo vietose kur atrodo neturėtų būti. Taip pat humoras kartais praranda savo pagreitį ir vietoj greitos scenos gauni „prikola“ kuris… na geriausiu atveju yra kokio 5-toko lygio. Ir kažkodėl paskutinės filmo kovos scenos buvo ganėtinai prastesnės nei kelios jau buvę prieš tai, arba baigėsi biudžetas arba idėjos… Filmas veiks, jei nesustosite pagalvoti kas ir kaip čia po perkūnais vyksta.

Bendrai – 6/10
Spy X Family Apžvalga  Spy x Family
(2022) on IMDb

TV-14
24min
Action, Animation, Comedy
2022

Techniškumas – 9/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 10/10

Spy X Family Apžvalga

Aprašymas: Korumpuoti politikai, pasiutę nacionalistai ir kitos karą kurstančios jėgos nuolat kelia pavojų plonai taikos tarp kaimyninių šalių Ostanijos ir Westalis. Nepaisant jų kėslų, žinomas šnipas ir persirengėlių meistras „Saulėlydis“ vieną po kitos vykdo pavojingas misijas, tikėdamasis, kad nė vienam vaikui neteks patirti karo baisybių. Tačiau dėl misijos jam teks susirasti ne tik netikra vaiką, bet ir netikrą žmoną… o nuo čia ir prasideda didžiosios linksmybės.

Iškarto pamilsite šiuos veikėjus, ir ne vien dėl to kaip jei nupiešti ar tiesiog dėl to, kad jie tokie mieli… Visi veikėjai turi motyvacijas kurios kertasi vienas su kita, tačiau dienos pabaigoje, visi jei labai paprasti ir žmogiški … na… tokie kaip mes, nesvarbu ar yra šnipai ar žudikai. Situacijos į kurias patenka visa šita veikėjų šutvė yra labai spalvotos, turinčios daug greitų kovų, arba yra tiesiog tokios keistos ir linksmos, kad neabejoju jog šį serialą „suvalgysite“ per vieną, na gal dvi dienas.

Turbūt tai viena iš stipriausių naujų anime pačios animacijos ir techninės kokybės prasme. Nepamenu turbūt nė vieno kadro kada būčiau išspirtas iš šio pasaulio dėl kokio kvailo 3D efekto ar prastai įrašyto veikėjų balso. Bendrai manau, kad tiek originalo tiek anglų aktoriai atitinka veikėjus 100% ir labai pagyvina visą šio serialo pasaulį. Po pirmo sezono manau turėsite net ne viena sceną kuri ilgam įstrigs galvoje.

Gal vienintelė problema tai, kad šis pirmas sezonas jaučiasi šiek tiek išsibarstęs. Vieni epizodai atrodo spaudžiami laiko ir labai rimtai koncentruoti į pagrindinę misiją, kiti atrodo praleidžia daugybę istorijos visiškai kitiem dalykams. Tad gali pasijausti lyg netyčia peršokai į kokia „filler“ arka. Tuo pasekoje pats sezono finalas atrodo tiesiog baigiasi, nors norėjosi kažkokios didesnės ar stipresnės istorijos akibrokštos. Apart struktūros, sunku ką blogo ir pasakyti apie šią labai mielą ir disfunkcinę šeimą.

Bendrai – 9/10
Prey Apžvalga  Prey
(2022) on IMDb

R
1h 39min
Action, Adventure, Drama
2022

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 8/10

Prey Apžvalga

Aprašymas: Grobuonio kilmės istorija Komanče tautos pasaulyje prieš 300 metų. Gabi karė Naru kovoja, kad apsaugotų savo gentį nuo pirmojo iš itin išsivysčiusių Grobuonių, nusileidusių Žemėje. Reikės panaudoti ne tik kitų pagalba, bet ir visas įgytas žinias, kad apginti savo namus.

Ne… rimtai? Kodėl mes dar to nedarom? Mesk Grobuonį kovot su samurajais, piratais, kad ir romėnais… ir aš jau žiūriu tą filmą. Nuoširdžiai čia labai labai paprasta istorija kuri neturi kažko užslėpto ar prikišto be reikalo. Ir tai būtent įrodo, kad nereikia spausti Š iš bandelės, ir geriau turėti nedidelę bet labai gerai išdirbta idėja. Nors norėjau daugiau laiko praleisti išmokstat šios genties gyvenimo taisykles ir pasilaikyti Grobuonio atskleidimą kiek vėliau, negaliu ginčytis, čia turbūt geriausia ir labiausiai apmąstyta Grobuonio dalis po legendinio pirmo filmo su Schwarzeneggeriu.

Pirma – svarbiausiais dalykas tokiame filme yra ar išgyvena šuo… ir jei neišgyvens tai padėk man dieve aš…. okay, nusiraminau. Antra, neperautas filmo formatas leidžia ne tik parodyti daugiau kaip veikia šis Grobuonis bet ir kokius įrankius jis čia naudoja. Svarbus dalykas kiekvienoje Grobuonio istorijoje yra tai, kad jie nėra tiesiog paprasti monstrai kurie atėjo čia visus sunaikinti… Grobuonis visada turi taisykles, tvarką, ką ir kaip daro. Bendrai tai suteikia šiai priešiškai galiai daugiau realizmo ir gyvumo. Be to jei žaidėte God Of War, pagrindinis mūsų herojės naudojamas ginklas jums bus labai „prie širdies“.

Kai kurios istorijos vietos šiek tiek perspaustos ir turi sustoti akimirka ir pagalvoti „nu… tikrai nemanau, kad tai pavyktų“. Bet tik kelios vietos taip iškrito iš konteksto. Didžiausia problema, kad šis grobuonis keistai daug sužeidžiamas, bet tai nelabai jaučiasi iš scenos į sceną. Tiesiog pabaigoje norėjosi labiau jausti mūšio randus…

Bendrai – 8/10
Bullet Train Apžvalga  Bullet Train
(2022) on IMDb

R
2h 07min
Action, Comedy, Thriller
2022

Techniškumas – 9/10

Istorija – 8/10

Veikėjai – 9/10

Bullet Train Apžvalga

Aprašymas: Brad‘as Pitt‘as vaidina samdomą žudiką itin mielu kodiniu vardu: Boružėlė. Vyras jau ketino eiti į pensiją mėgautis sąžiningai per gyvenimą uždirbtais pinigėliais, bet jo koordinatorė Marija (aktorė Sandra Bullock) įkalba Boružėlę dar vienai – tikrai tikrai paskutinei – misijai: greitajame traukinyje Tokijas-Morioka surasti ir pristatyti jai paslaptingą lagaminėlį. Suviliotas užduoties lengvumo ir tikrai padoraus atlygio, kad ir labai nenorėdamas, Boružėlė galų gale „pasirašo“ dar vienam darbeliui. Ieškodamas traukinyje lagaminėlio, Boružėlė susiduria su keliais savo kolegomis, kurie irgi tikrai važiuoja ne atostogauti…

Čia toks miksas tarp John Wick ir senų gaujų filmų tokių kaip Lock, Stock and Two Smoking Barrels arba to pačio Brad Pitt vaidintas Snatch. Istoriją beveik nė karto neima savęs „už rimta“. Taip kaip kokiam One-Punch Man, kur daug veikėjų turi labai rimtas istorijas, bet didelė humoro dalis yra tai, kad filmui ir pagrindiniam veikėjui, visos tos „rimtos“ istorijos visiškai nerūpi. Ir pasakysiu, manau, kad Brad šiam vaidmeniui tinka puikiai, jis atrodo ir elgiasi lyg toks veikėjas kuris laisvai galėtų pakrauti tau malkų, tačiau tuo pačiu metu jis pakankamai socialiai keistas ir vis patenkantis į „lipnias“ situacijas, kad šiek tiek net užjaustum jį.

Šis filmas turi labai gera muzikinį takelį ir specialiuosius efektus. Taip, kai kur jie atrodo šiek tiek prasčiau, bet visas filmo tonas prilimpa tokiems perdėtiems efektams ir visas filmas jaučiasi turinti savo „stilių“. Žinoma, svarbiausias dalykas tokioje istorijoje yra kovos scenos ir situacijos kurios vis „blogėja“. Abu dalykai čia padaryti super, viskas pateikta greitai ir kuo toliau tuo labiau veikėjai įtakoją vienas kito situacijas iki kol jos tampa absurdiškos.

Filme keli veikėjai turi tokį keista dalyką kai dažnai savo dialogą arba išbrunzgia greitai arba burba, ir kartais turi net įsitempti bandydamas suprasti ką po perkūnais kas sako. Ačiū dievui už subtitrus… Kai kuriose istorijos vietose gali pasijausti šiek tiek lyg visas veiksmas sustoja dėl kažkokios situacijos. Atrodo kiti traukinio keleiviai ir bendrai kitos traukinio dalys neįtakotų istorijos ir egzistuotų tiktai kada rašytojams reikia. Filmas gali jaustis vietomis išsimėtęs ar keistokai sudėliotas, bet tai ką jis jums pažada, duoda net su kaupu!

Bendrai – 9/10

Visos Apžvalgos

Pasiūlyk ką žiūrėti - Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos - Nauji, seni, geri, blogi, o gal gerai-blogi? Va čia tai rasite visokio kino kratinį ir tai dėl to kad Kinas, tokia plati sfera. Retai gali rasti filmą kuris būtų toks pat, na taip, galime pajuokauti apie Holivudas kuris perdarinėja kiekviena idėja kuri bent kiek pasiseka arba apie tuos kūrėjus kurie savo istorija jau 5 kartą perpasakoją.

Tačiau kiekviena istorija taip pat skirtinga kaip ir dvi snaigės krentančios žvarbų žiemos vakarą (truputį romantikos įvesti reikia), taip jos gali būti vienodos iš šalies, tačiau aktoriai, kaip filmas buvo statomas, ar net jo kultūrinis įnašas, viskas bus šiek tiek kitaip, šiek tiek pajudėję. Juk labai kvaila paimti filmą pastatytą prieš 50 metų ir kaltinti jį tuo, kad dabar neatitinka šiuolaikinių visuomenės standartų ar įsitikinimų.

Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos mano kuklia nuomonę, turi būti vis skirtingos, juk visi filmai turi savo tam tikrą auditoriją. Taip direktoriai ir aktoriai gali turėti kitas idėjas, galbūt tai kuriama vien tik tam kad užsidirbti daugiau pinigų, kad išnaudoti egzistuojančią istoriją, ar kartais tiesiog papasakoti kam nors tai kas jau dešimtmetį sukasi autoriaus galvoje. Tačiau pats filmas, egzistuoja kaip tam tikra laiko kapsulė, kūrinys kuris yra kartu ir visų prie jo dirbančių žmonių dalis, bet kartu ir atskira "būtybė". Tad vienintelis šios "būtybės" tikslas yra surasti savo auditoriją ir jei patikti.

Tad jei filmas jums patiko, viskas, jis atliko savo darbą ir jūs gavote to ko norėjote iš šitų mainų - Jūs gerai praleidote laiko o filmas gavo naują gerbėją. Tačiau į kiekvieną filmą taip pat reikėtų žiūrėti kritiškai, klausiant kas jame veikia ir kas galėjo būti kitaip. Dėl ko? Paprasta, visada norisi daugiau "Prožektoriaus Šviesos" duoti tiems kūrėjams kurie stengiasi daugiau, kurie pridėjo ta extra pastangų, ir tikrai stengėsi. Žinoma, ne visada gali pasakyti kada kas stengėsi, bet kai kurie projektai "jaučiasi" labiau nuoširdūs.Pasiūlyk ką žiūrėti!

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial