Filmų Apžvalgos

Naujausios Apžvalgos

Squid Game  Squid Game
(2021) on IMDb

TV-MA
1h
Action, Adventure, Drama
2021

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 9/10

Squid Game

Aprašymas: Keturi šimtai penkiasdešimt šeši žmonės, kurie visi gyvenime patyrė finansinių sunkumų, kviečiami žaisti paslaptingą išlikimo žaidimą. Jie varžosi tradicinių ir labai paprastų vaikų žaidimų serijoje, tačiau visi žaidimai mirtini, jie rizikuoja savo gyvybe tik tam, kad galėtų pasiimti 45,6 mlrd. Billiono (38,5 mln. JAV dolerių) prizą. Visos kančios ir išgyvenimai tik tam, kad papildyti savo kišenes…

Viskas kaip ir daug realistiškiau, patys žaidimai daug logiškesni ir pati žaidimo idėja yra gan paprastesnė. Tai duoda daugiau laiko pabūti ir suprasti veikėjus, ir nuoširdžiai kai kurie scenarijai truputį sulaužo tave patį. Čia daug labiau spaudžiama baimė ir psichologinis smurtas nei tiesiog “Pjūklo” lygio skerdykla. Ir beveik nė vienas aktorius savo vaidyba nenuvylė, liūdnose scenose nežliumbė apsisnargleve o reagavo gan “realistiškai”.

Pačio serialo pastatymo kokybė yra tikrai įspūdinga, kartais net pakalusi “jopšikmat kiek tai kainuotų pastatyti realybėje”. Bendrai man patiko tiek tonas tiek pats scenų sudėjimas, viskas jaučiasi lyg būtų, na, viena organizacija. O ir patys žaidimai, vizualiai vis labiau sudėtingėjo ir pasiūlys gan “nesmagių” jausmų kai reikia žiūrėti į bedugnę.

Tiesa, pabaiga truputį nuvilia. Nesupraskite neteisingai, pats veikėjų konfliktas ir įtampą kaip ir pasiekia kulminacija, tačiau viskas aplink tampa gan “paprasta”. Daugelis blogiečių elgiasi kaip “karikatūros”, blogi dėdės kurie yra blogi nes, na yra blogi. Taip pat ir antrinės istorijos dalys yra lyg ir pametamos. Nuo tam tikro momento, pagauni viską, ir dėl ko tai vyksta, ir kas laimės, ir kas bus po to. Truputį silpnas galas tokiam įtemptam serialui.

Bendrai – 8/10
The Matrix  The Matrix
(1999) on IMDb

R
2h 16min
Action, Sci-Fi
1999

Techniškumas – 9/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 7/10

The Matrix

Aprašymas: Kuklus vaikinukas Thomas Andersonas (Keanu Reeves) turi rimtą ir gerai apmokamą darbą stambioje kompiuterinių technologijų firmoje. Tačiau atlikęs privalomus darbdavių reikalavimus, jis puola ieškoti atsakymo apie Matricą.Jis yra tvirtai įsitikinęs, tai yra gyvenimo prasmė. Jis beveik nemiega naktimis. Tik iš negausių, patyliukais sklindančių kalbų jis girdėjo, kad Matrica – tai beprotiškai žiaurus mechanizmas, kontroliuojantis jo ir kitų žmonių gyvenimus.

Nuoširdžiai maniau kad po tiek laiko šis filmas bus pasenęs, ar atrodys kvailai, tačiau atvirkščiai. Viskas taip stilizuota, bet kartu tas stilizavimas protingai sudėtas. Jei pasakytum, kad prieš metus šitą filmą išleido, tikrai net nesiginčyčiau su tavimi. Filmas jaučiasi gerai išmastytas ir išdirbtas, o jei norėsite beveik kiekvienoje scenoje rasite kažką paslėpto ar simboliško. Ne veltui tai filmas apie kurį parašytos bent kokios 6 filosofinės knygos.

Dar kartą sakysiu, ir stovėsiu prie savo nuomonės – Matrica – tai geriausia vieno filmo istoriją kuriai nereikėjo plėstis. Dar raktelį peržiūrėkite filmą, į visus užduotus klausimus atsakomą, visi tikri istorijos posūkiai išspręsti ir mums nekyla klausimų “O kas toliau?” kai filmas baigiasi, nori dar, tačiau kaip ir supranti link kur ir kas eina. Didžiausias to pliusas sugebėjimas pateikti sudėtingas filosofines idėjas kartu su kumščiais ir ginklais.

Taip, turiu dar ir šitą pripažinti, kai kada vaidybą ir pačios veiksmo scenos jaučiasi tokios perspaustos. Pats Keanu kartais jaučiasi lyg bandytų būti labai surimtėjąs ar “Kietas”, bet tiesiog jaučiasi “netikrumas”. Kai kurios veiksmo ar kovos scenos atrodo bando parodyti labai daugi įdomių idėjų, bet kartais prašauna pro šalį ir atrodo truputėlį kvailokai.

Bendrai – 9/10
The Witcher: Nightmare of the Wolf  The Witcher: Nightmare of the Wolf
(2021) on IMDb

TV-MA
1h 23min
Animation, Action, Adventure
2021

Techniškumas – 9/10

Istorija – 8/10

Veikėjai – 8/10

The Witcher: Nightmare of the Wolf

Aprašymas: Vesemiras, pasipūtęs jaunas raganius, džiaugiasi užmušdamas monstrus dėl keleto monetų. Tačiau žemyne ​​kyla pavojinga nauja jėga, Vesemiras sužino, kad kai kurie raganiai daro nešvarius darbelius ne tik dėl pinigų. Laukia nuotykis kuris gali sunaikinti šį pasaulį arba jį išgelbėti, tik kurioje pusėje stovės mūsų raganius kai viskas bus pasakytą ir padarytą.

Labai saldus istorijos etapas kuris puikiai paaiškina Raganių priešistorę ir kodėl atsitiko tam tikri dalykai. Tiesa pasakius, šis filmas net padaro geresnį darbą leisdamas naujokams suprasti kas ir kur vyksta. Tad nereikės būti pasimetusiems kaip kai kuriose serialo vietose. Bendrai istorija nieko daug neatskleidžia, tačiau užpildo kelias spragas, ir net ganėtinai smagiai veikia kaip vienetinis filmas, nesusijęs su Raganiaus visata.

Vėlgi, tiek animacijos kokybę, tiek aktorių darbu, tiek žiaurumu filmas pateisina lūkesčius. Viskas kaip ir derą ir jautiesi lyg būtum patekęs į pašėlusių monstrų sūkurį. Taip vietomis šis stilius gali atrodyti “kvailokai” ar šiek tiek iškristi iš konteksto, bet visą laiką žiūrėdamas galėjau grožėtis profesionalų darbu.

Kartais istoriją jaučiasi lyg būtų truputį pasibarsčius į visas puses, ir nors veiksmų seka ir nėra sudėtinga, atrodo, kad tonas ir stilius pasikeičia. Smagu, kad vėlgi bandoma puoselėti “Ne vien juoda ir baltą” idėja, tačiau kai kurie dalykai tiesiog įvyksta per greitai, ir tiesiog reikia kelių akimirkų susigaudyti, kas ir dėl ko taip darė. Tai tikrai nėra košė makalošė, tačiau mažų spragų čia yra.

Bendrai – 8/10
Alice in Borderland  Alice in Borderland
(2020) on IMDb

TV-MA
8x50min
Fantasy, Action, Mystery
2020-

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 7/10

Alice In Borderlands

Aprašymas: Grupė draugų tiesiog gerai leidžia laiką nerūpestingomis vasaros dienomis. Tačiau staiga yra nukeliami į “Borderland” pasaulį, kuriame turi dalyvauti keistuose ir žiauriuose žaidimuose arba mirti. Pamažu atsiskleidžia ne tik daugiau detalių apie šį keistą pasaulį kuriame atrodo likę tik keletas žmonių, bet ir apie pačius veikėjus kurie kiekvienas turi savo sudėtingas praeitis. 

Serialo pastatymo kokybė tikrai gera, na nors nereikia nieko blogiau tikėtis, dažniausia iš Japonų to galima ir tikėtis. Čia labai didelių spec efektų nepamatysit, tačiau kūrėjai randa įdomių būdų kaip pavaizduoti apleistus miestus, dideles arenas, ar kaip tiesiog statistiškai pateikti pačius žaidimus. Ir čia ne visai “Pjūklas” kur pusę spąstų yra skirti vien “Šleikštuliui” sukelti, čia daug labiau psichologinė baimė ir manipuliacija.

Esu truputį perplėštas, nes antra serialo pusė gan stipriai pakeičia tiek stilistiką tiek veikėjų dinamika. Iš vienos pusės tai privertė mane klausinėt, kas, kodėl, kaip, kur, ir dar šimto klausimų, o pats tonas atrodo net pamiršo kokia istoriją pasakojama. Bet, iš kitos pusės, tai stipriai pagyvino visą veiksmą ir įkvėpė naujos intrigos į tai kas yra gan paprasta istorija. O patys veikėjai įvairūs, vieni atrodo tiesiog realūs žmonės, kitus nori pats nušaut, kad tik užsičiauptų.

Tai turbūt buvo pirmasis serialas kurį žiūrėjau ant 1.5 greičio Netflixe, ir ne dėl to kad čia kažkas labai nuobodaus ar blogo. Tačiau, istorija turi tam tikrą stilių, kuris labai ilgai užtęsia kadrus ar emocijas. Kartais naudojamas vieno kadro stilius kur turi gan ilgokai laukti kol kamerą atvažiuoja į savo vietą. Dar nepadeda ir tai, kad labai mažai nutinka istorijos atžvilgiu, didžioji dalis laiko praleidžiama apie veikėjus, ir pats pasaulis ar jo sistemos tampa truputį pamirštos.

Bendrai – 7/10
History of Swear Words  History of Swear Words
(2021) on IMDb

TV-MA
2h 4min
Documetry, Comedy
2021-

Techniškumas – 8/10

Istorija – 6/10

Veikėjai – 7/10

History of Swear Words

Aprašymas: Išsilavinimas: istorijos pamoka, kurios jums tikrai nepasakojo mokykloje, o dar geriau, kad ją veda Nicolas Cage’as. Skambus ir išdidžiai profaniškas serialas, kuriame nagrinėjama keiksmažodžių kilmė, popkultūros naudojimas, mokslinis ir kultūrinis poveikis. Čia ne tik stebėsime kaip gi “prilipo” vienas ar kitas žodis, bet ir kaip šiandieną juos turėtume vartoti, ar nevartoti.

Tikrai labai įdomu bandyti atsekti kaip keiksmažodžiai atsirado, įgavo naujas prasmes, ir galų gale susiformavo tokie kokie dabar yra. Supranti vieną dalyką – keiksmažodžiai egzistavo ir egzistuos per amžius, o čia gražiai parodo, kaip mes mėgstame ar nemėgstame vienas kita užgaulioti.

Jei mėgstate stand-up comedy ir Nicolą Cage’ą, čia bus kaip saldainis. Daugelis aktorių atlieka tikrai gerą darbą ir duoda šou daug energijos. Tačiau ne visada į teigiamą pusę. Pati animacija ir pateikimas gan tinka tokio stiliaus trumpai dokumentikai ir lengvai dokumentikai.

Deja, nors viskas prasideda labai įdomiai ir apie pačių žodžių istoriją, kažkuriuo metu viskas nusirita iki to KAIP naudojame keiksmažodžius dabar ir kokias grupes taip užgaunam. Taip, nėra blogai pasakoti, kaip žodis “Bitch” tapo tavo galia ir kaip tu tai naudoji kaip komplimenta, bet aš tikėjausi daugiau sužinoti apie praeitį, pačia istoriją, o ne tai, ką komikai mano apie tą žodį.

Bendrai – 7/10
Mob Psycho 100  Mob Psycho 100
(2016) on IMDb

TV-14
24min
Animation, Action, Comedy
2016-2019

Techniškumas – 10/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 10/10

Mob Psycho 100

Aprašymas: Ekstrasensas vidurinės mokyklos berniukas bando gyventi normalų gyvenimą ir kontroliuoti savo augančias galias, nors nuolat patenka į bėdą. Tačiau šiame pasaulyje ne vien fizinė ar ekstrasensinė galia yra svarbi, daug svarbiau tavo pasiryžimas ir nepasidavimas.

Egzistuoja tokie kūrėjai, kuriuos pavadinčiau fantastikais – tai žmonės, kurie nesvarbu kas jie ir iš kur, sugeba sukurti kažką ką galėčiau pavadinti “tobulu”. Ir kai pirma kartą` išgirsti Mob Psycho pradžios temą, supranti kad radai savo favoritą. Animacija, muzikos stilius, greitis – viskas atrodo “nulieta” būtent šitai istorijai.

Aš norėčiau skaičiuoti visus kartus, kuriuos šis anime mane “sulaužė”. Tu pradedi žiūrėti ir jau po pirmų serijų supranti, čia niekas kumščiais nelaimės, čia laimi ideologijos, valios stiprumas, ir kartais tiesiog sugebėjimas pasiaukoti. Kas čia, paprasti veikėjai…kurie galbūt tiesiog nori būti “kažkuo”…kurie nėra blogi…bet kartais klysta…ir ne aš neverkiu, čia tiesiog lyja… Sunku rasti meno kūrinį, kuris taip stipriai mane įkvėpė ir galbūt truputį pakeitė mastymą.

Animacija….ech…animacija… jei norite įsitikinti patys tiesiog pasižiūrėkite Mob vs Mogami kovos scena YoutTube, manau bus aišku, kodėl aš Myliu šitą anime. Čia nebijoma eksperimentuoti su skirtingais stiliais, priešingai, kuo daugiau viskas tampa chaosu, tuo labiau animacijos tematika keičiasi. Tad jautiesi lyg viskas būtų sujungta, lyg animacija negalėtų egzistuoti be istorijos, o istorija be animacijos. Čia tikrai pamatysite “vaizdų”.

Bendrai – 10/10

Visos Apžvalgos

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial