Filmų Apžvalgos

Naujausios Apžvalgos

The Guest Apžvalga The Guest (2014) on IMDb

R
1h 40min
Thriller, Horror
2014

Techniškumas – 8/10

Istorija – 7/10

Veikėjai – 8/10

The Guest Apžvalga

Aprašymas: Vaikinas, vardu Deividas pasirodo prie ponios Peterson namų durų slenksčio su kuprine daiktų bei prisistato esantis moters sūnaus, kuris žuvo kare, artimas draugas. Vaikinas netgi tiksliai pirštu parodo nuotraukoje, kurioje kartu su moters sūnumi jie abu šypsosi devedami karinėmis uniformomis. Deividas papasakoja moteriai, kad kartu su jos sūnumi tarnavo Afganistane ir jis čia atvyko tam, kad perduotų jai paskutinius jos sūnaus žodžius. Moteris jį priima pagyventi į savo namus, tačiau Deivido pasirodymas miestelyje sukelia nemalonumų ir netgi nepaaiškinamų mirčių.

Šio filmo konceptas šiek tiek primena senus slasher tipo siaubo filmus. Na pamenate tuos kur 32 kartus pabaisa nužudoma, bet filmo gale vis tiek kažkur išlenda ranka. Taip turbūt geriausiai pavadinčiau šį filmą – pusiau romantinis trileris su slasher siaubeko pabaiga. Ir jausmas kai viskas „prasideda” yra šiek tiek keistoka, tai ne kraujais apsidrėbęs monstras o veikėjas kurį atrodo bent kažkiek pažinojai. Šiam visam projektui būtina buvo aktoriai kurie sugebėtų perteikti šias dviprasmes emocijas ar toną, ir galiu pasakyti, kad beveik visi jie atlieka tikrai gerą darbą. Bet vakaro žvaigždė aišku yra – Dan Stevens – jis sugeba būti kartu ir draugiškas ir tas veikėjas kurio kiekvienas žodis atrodo slepia kažką negero. Jis puikiai veikia kaip sociopatas kuris vis labiau ir labiau veržiasi į kitų veikėjų pasaulį.

Nors negaliu sakyti, kad kameros darbas ar lokacijos kažkuo nustebino tačiau viskas sukonstruota gan kokybiškai. The Guest pavadinčiau B klasės filmu – mažesnis biudžetas, paprastesni aktoriai – tačiau įdomesnės ir labiau eksperimentuotinos idėjos. Tad veiksmo scenos čia visai įdomios tačiau tikrai nesitikėkite John Wick lygio triukų ar sprogimų. Istorijos prasme tai gan įstringantis filmas, ne vien dėl savo idėjų, bet ir dėl to jog viso filmo metu nenustojamai verdą įtampą. The Guest jau nuo pirmų minučių parodo, jog kažkas čia ne taip, o tu tik lauki, ir lauki…. O kai prasideda, na pavadinčiau, antra filmo dalis, realiai žiuri skirtinga filmą. Ir aš asmeniškai tokių žanrų miksų norėčiau daugiau.

Sukonstruoti tokį temų ir idėjų miksa nėra lengva, manau tai turime visi pripažinti. Tad kelios filmo vietos jautėsi ne taip subalansuotos ir truputį pasimetusios, lyg vidurį minties režisierius būtų surikęs – „o dabar… viską linksmiau”. Kai kurie veikėjų sprendimai gali būti keistesni, kai nori rėkti – „Tiesiog Bėk”, bet jie turi visai kitokių planų. Taip pat didelė dalis šio filmo sėkmes priklausys nuo to ar pagrindinis aktorius bus jums įtiktinai „monstriškas”. Nors čia tikrai ne minusas, tačiau The Guest istorija gan blanki, kai pasibaigę jautiesi toks, emociškai išsunktas, bet pažiūrėti vis tiek rekomenduoju.

Bendrai – 7/10
Baby Driver Apžvalga Baby Driver (2017) on IMDb

R
1h 53min
Action, Crime, Drama
2017

Techniškumas – 10/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 9/10

Baby Driver Apžvalga

Aprašymas: Padedamas ausyse nuolat skambančios mėgiamos muzikos, Vaikis tiesiog tobulai vairuoja automobilį. Tai be galo patinka jo bosui Dokui, kadangi Vaikio darbas – po apiplėšimo pabėgti nuo bet ko, kas bando vytis Doko surinktą komandą.

Prisipažinsiu, yra viena mano silpnybė – kai filmas ar muzikinis klipas veiksmą suderina su muzika. Nežinau kaip tai paaiškinti, bet rupus miltai, tai mane gali lengvai papirkti. Tad jau vien Baby Driver principas atrodo tiesiogiai sukonstruotas būtent man. Ir čia yra filmas kuris tikrai tikrai myli mašinas ir jų vairavimą, kuris myli muziką ir gerą veiksmą. Net sakyčiau, kad tai geresnis Greiti ir Įsiutę filmas nei paskutinės 6 Greitų ir Įsiutusių dalys. Veiksmas greitas tačiau švariai nufilmuotas, čia galite rasti ilgų nepertraukiamų scenų, daug kaskadininkų triukų, ir automobilių gaudynių. Bendrai visa techninė šio filmo pusė yra nublizginta kiek tik galima, to ko aš ir tikiuosi iš Edgar Wright kūrybos.

Baby Driver turi labai atsipūtusi ir linksmą toną. Veiksmas, spalvos, veiksmas, pati pasirinkta muzika yra sudėliota taip, kad tu kuo smagiau praleistum vakarą. Bendrai visas filmas yra labai „charizmatiškas” ir jau po kelių skundžiu „vibini” su visais veikėjais lyg jei būtų seni draugai. Nors pačios istorijos prasme, čia nieko unikalaus turbūt nepamatysite, tačiau į tai ir nėra labai stipriai koncentruojamasi. Čia toks variantas kai filmo istorijos posūkiai gan greitai gali iškristi is atminties, tačiau veiksmo scenos pasilieka ilgam. Be to filmas nesiekia net 2 valandų, kas šių dienų standartais net keista, kaip filmas ne 3 valandų. Jei reikėtų jums rekomenduoti gerą filmą šiam vakarui, tai būtų Baby Driver.

Realiai filmas turi labai mažai prie ko galiu prisikabinti. Kas galbūt buvo silpnesnis tai romantinis istorijos aspektas. Aktoriai tikrai gerai atliko savo darbą tačiau viskas jautėsi labai paviršutiniška, neturint jokios realios traukos vienas kitam. Tai neatitraukė nuo nuostabaus veiksmo, bet ir nelabai šie aktoriai „žiūrisi” kartu. Taip pat kelios scenos, labiau link filmo vidurio, jaučiasi šiek tiek pasimetusios – lyg galėtų būti iškirptos labai nieko nepraradus. Ir jei asmeniškai, Jamie Foxx veikėjas gali šiek tiek įkyrėti, bet tai bendrai maži minusai gero veiksmo ir muzikos dozėje.

Bendrai – 9/10
Fast X Apžvalga Fast X (2023) on IMDb

PG-13
2h 21min
Action, Crime, Drama
2023

Techniškumas – 7/10

Istorija – 2/10

Veikėjai – 5/10

Fast X Apžvalga

Aprašymas: 2011-ųjų metų filme „Greiti ir įsiutę 5“ Domas ir jo įgulą sunaikino Brazilijos narkotikų baroną Hernaną Reyes bei jo imperiją. Tik jie nežinojo, kad Reyes sūnus Dantė buvo viso šio įvykio liudininkas ir pastaruosius 12 metų praleido kurdamas planą. Dantės spąstai išdraskys Domo šeimą po gabalėlį: nuo Los Andželo greitkelių iki Romos katakombų, nuo Brazilijos džiunglių iki Londono spūsčių, nuo Portugalijos paplūdimių iki Antarktidos ledynų.. Tačiau viskas dar labiau pasikeis, kai Domas sužinos, kad jo paties sūnus, mažasis B yra pagrindinis keršto taikinys.

Filmas pastatytas kokybiškai. Nors yra kelios vietos kur vizualiniai efektai atrodo gan prastai, daugelis scenų gerai nufilmuotos ir sumontuotos. Fast X turi gan daug veiksmo ir kelios scenos buvo, pripažinsiu, tikrai patiko. Gan nemaža aktorių dalis iš šio ansamblio atlieka gera darbą, tačiau visą filmą pavagia Jason Momoa. Jis ekspresyvus, charizmatiškas, trykštantis energija blogiukas kuris yra turbūt 10 kart įdomesnis kaip veikėjas nei visas mūsų Vroom Vroom Family grupė. Taip pat ir John Cena, kitaip sakant, profesionalus aktoriai šiame filme atlieka profesionalu darbą… Nors galėčiau rasti kur ką išmesti, filmas nesijaučia per ilgas, ko tikrai nesitikėjau. Technologiniais aspektais, tai geras veiksmo filmas…

Šiap paklausčiau ar bent vienas prie šito filmo dirbęs žmogus yra kada nors hackines ar programavęs? Nes realiai tai visi daiktai čia daro tai ką filmas nori. Pyst paspaudi du mygtukus ir nuhakinai visa Pentagoną. Bet juk čia greiti ir įsiutę, tai turi tikėtis tokiu „laužymų”. Ir žinot, nesu prieš tai, all good, tačiau reikia turėti bent kažkokias taisykles filme. Be jų, net ir visai įspūdingai atrodančios scenos tampa tiesiog vaizdais… dalykai vyksta, viena scena mašinos fizika veikia taip, kita visiškai kitaip. Tai neleidžia tau įsijausti į veiksmą, nes velnias žino kas nutiks toliau. Visas filmas man primena muzikini klipą, daug spalvų, daug lokacijų, daug aktorių, ir realiai jokios prasmės… Logiška, kad idėjos išsisemia kai jau 10 filmas, bet bent šiek tiek apdirbti savo istorija buvo galima…

Klausykite, aš būsiu šiek tiek… blogas… bet turint didžiulį aktorių ansamblį, pradeda į akis net rėžtis skirtumas tarp profesionalų ir Vin Dyzel. Atleiskite, bet ankstesniuose filmuose jis atrodo šiek tiek gyvesnis, labiau kaip tikras veikėjas. Bet dabar jis jaučiasi toks pavargęs ir lyg visiškai nenorėtų būti šiame filme. Ir tai yra problema kai mes nebekalbame tik apie gatvių lenktynes ar vagystes – kai filmas reikalauja jausti tiek skirtingų emocijų, Vin Dyzelinas pateikia jums 2 veido išraiškas kurios apima visas šias emocijas. Ir tiesa, ne tik Vinas, 40% iš visų aktorių… nuoširdžiai pasakyčiau, kad kenkia šiam filmui. Jei kažkas pasakytų, kad tai Vino draugai surinkti „pavaidinti”, neabejočiau. Visi atrodo tokie pavargę, nusiknise, ir visiškai be realių emocijų. Toks lyg vakarėlis, kur nuotraukose visi „gerai” leidžia laiką, bet realybėje tyli ir sėdi telefone…

Bendrai – 6/10
Gyveno kartą Oto Apžvalga A Man Called Otto (2022) on IMDb

PG-13
2h 6min
Comedy, Drama
2022

Techniškumas – 8/10

Istorija – 8/10

Veikėjai – 8/10

Gyveno kartą Oto Apžvalga

Aprašymas: Oto – ant viso pasaulio niurzgantis 60-metis. Priežasčių niurzgėti jis, žinoma, turi daugybę: neseniai mirė visą gyvenimą mylėta žmona, po 40-ies metų tame pačiame darbe jį garbingai palydėjo į pensiją, o svarbiausia – aplink vyrą vieni idiotai, trikdantys nusistovėjusią tvarką. Ar bent jau taip atrodo Otui.

Aš labai nemėgstu kaip taip būna… pradedi žiūrėti kokį filmą ir jau tikiesi, kad tave bandys „priversti” kažką jausti… tačiau filmas to nedaro, ir kol tu esi praradęs savisaugą, jis pribėga ir daužo per šonus su emocijomis kurių nesitikėjai. Oto yra nieko nepatenkintas, burbuliuojantis, ir visus užknisantis senis… ir tiesa pasakius, aš irgi gan panašus burbuliuojantis senis. O dar kaimynai „per daug” pozityviai nusiteikia… Tačiau kas man patiko, ši istorija ne perteikia nė vienos pusės kaip „negerai” gyvenančios. Oto nepasitenkinimas gyvenimu nėra rodomas kaip yda, o kaip tam tikras išgyvenimo būdas. Tačiau ir sugebėjimas džiaugtis tuo ką dabar turi yra labai svarbi savybė. Situacijos čia perspaustos, bet daugelį jų lengva pritaikyti kiekvieno mūsų gyvenimui. Gyveno Kartą Oto yra toks šiltas ir paprastas filmas, jog jo pabaigoje pagalvojau – ir aš galėčiau mažiau burbuliuoti… gal taip reikia ir padaryti.

Yra aktoriai kurių pasirodymo man net nereikia matyti jog iškarto žinočiau kaip kas bus. Tokia situacija yra ir su Tom Hanks, arba kaip jį vadina draugai, Thanks. Tai toks aktorius kuris sugeba perteikti geras ir šiltas emocijas natūraliai ir neperspaustai. Nors negalėčiau pasakyti kad Tomas pats „lanksčiausias” aktorius Holivude, tačiau tam tikrus veikėjus jam net vaidinti nereikia, jis tiesiog būna tuo charakteriu. Ir galiu pasakyti kad Oto ir visi aplink jį gyvenantys filmo veikėjai labai greitai pavergė mano simpatija ir jautėsi, lyg butu, tiesiog žmones… keisti, bet tikri. O kalbant apie antraeilius aktorius ar filmo kokybę, viskas išdirbta labai gerai. Lokacijos jaučiasi lyg jose kas gyventų, o ne tik filmavimo aikštelė. Muzika atitinka šio filmo stilių ir greiti o kameros darbas, nors kažkuo nepriblokš, tačiau puikiai perduos toną.

Filmas vietoms jaučiasi lyg praranda susikaupimą ir iki šiol gan koncentruota istoriją šiek tiek pasimeta. Filmas neturi tik vieno naratyvo, jis labiau sukonstruotas iš gan trumpokų scenų, kurios beveik visos turi laiko tarpa tarp jų. Dėl šio istorijos šokinėjimo, kartais sunku suprasti kiek būtent laiko praėjo nuo prieš tai buvusios scenos – 1 diena, savaitė, mėnesis? Kadangi dar neteko žiūrėti originalaus 2015 metų filmo, tai su juo palyginti sunku. Daug kur kalbama, kad tai vienas prie vieno kopiją… Bendrai filmas nepakeis jūsų gyvenimo ar nenustebins naujomis idėjomis, tačiau tikrai nesijausite jog prašvaistėte laiką. Ir gal… tik gal… pagalvosite, jog vis dėl to reiktų mažiau bumbėti…

Bendrai – 8/10
Tetris Apžvalga Tetris (2023) on IMDb

R
1h 58min
Biography, Drama, History
2023

Techniškumas – 9/10

Istorija – 10/10

Veikėjai – 10/10

Tetris Apžvalga

Aprašymas: Pasakojimas apie tai, kaip vienas populiariausių pasaulyje vaizdo žaidimų atsidūrė žaidėjų rankose visame pasaulyje. Verslininkas Henkas Rogersas ir „Tetris“ išradėjas Aleksejus Pajitnovas suvienija jėgas SSRS, rizikuodami viskuo, kad „Tetris“ pasiektų visą pasaulį.

Tai taip nuoširdžiai video žaidimus mylintis filmas, kad kaip ten sakoma – net iki kaulų skausmo. Per visą filmą, nesvarbu kas be nutiktų, vis išlieka ta pagrindinė mintis – Šlovė video žaidimams ir jų kūrėjams. Taip čia rasite ir daugybę tik pinigais interesuotų veikėjų, na kaip kompanija EA dabar. Tačiau Tetrio magija yra nepamirštama visa filmą, ne veltui, tas žaidimas tapo turbūt žinomiausia pasaulyje. Aktoriai vaidinantys pagrindinius herojus ne tik gerai atlieka savo darbo, bet yra tokie charizmatiški, kad filmo vidurį supranti, ant keik pats už juos sergi. Čia tikra mažų kūrėjų kova ne tik prieš SSRS, bet ir prieš Amerikos kapitalistus. Ir kas keista, kad visi veikėjai parodomi gan gražiam balanse, kada net ir SSRS pusėje esantys žmonės nėra visiškai blogi.

Taigi… filmas prasideda tiesiog garbindamas senus žaidimu, na ir ypač Tetrį. Tačiau nuoširdžiai pasakysiu, pabaigoje žiūrėjau viena įtempčiausių šalto karo trilerių. Tokį kur net užpakalio žandą sutraukęs laikai, kad tik veikėjams viskas pavyktų. Ir net negaliu pasakyti, kada įvyko šis žanrų pasikeitimas. Nesuklyskite, čia pats Tetris niekada nėra užmirštamas, ir filmas sugeba puikia žongliruoti įtemptais momentais, kvailais juokeliais, ar tiesiog puikiom scenom apie žaidimų kūrimą. Bendrai filmas puikiai nufilmuotas ir sudėliotas. Bet apart to, Tetris turi savita stilių, savita greitį ir spalvą. Nė vieną momentą filme nesijauti lyg kažkas buvo daryta iš biudžeto ar sudėliota tiesiog iš reikalo. Aš ir vėl pasimaunu, nu per galvą galėjai man duoti, bet niekad nebūčiau sakęs, kad Tetris bus vienas iš mano mėgstamiausių šių metų filmų.

Realiai, neturiu nė vieno nusiskundimo šiuo filmu. Ar kažkurios vietos galėjo būti ilgesnės ar trumpesnės? Žinoma, aktoriai parinkti kitaip? Sure, čia gali būti amžini debatai. Tačiau vienintelis jausmas peržiūrėjus filmą buvo – Wow… noriu daugiau. Noriu daugiau filmų kurie iš tikro trykšta meilę video žaidimams, noriu daugiau linksmų ir perdėtų istorijų, noriu daugiau NUOTYKIŲ. Na pameni tuos laikus kai kiekvienas filmas tau nebandė įrodyti savo politinės žinutės ar tai kaip „turėtų” veikti visuomenė. Taip filmas iškraipo keliate relių faktų tam, bet nuoširdžiai aš tam ir žiūriu filmus, jei norėčiau „sūrios” realybės pažiūrėčiau jūsų Facebooko postus….

Bendrai – 10/10
Renfield Apžvalga Renfield (2023) on IMDb

R
1h 33min
Fantasy, Horror, Comedy
2023

Techniškumas – 8/10

Istorija – 9/10

Veikėjai – 8/10

Renfield Apžvalga

Aprašymas: Šiuolaikinėje pasakoje apie ištikimąjį Drakulos tarną Renfildą, narciziškiausio visų laikų boso padėjėjas yra priverstas parūpinti savo šeimininkui pageidaujamą grobį ir daryti viską, ką jis liepia, kad ir kaip reikia kartais nusižeminti. Tačiau dabar, po šimtmečius trukusios vergystės, Renfildas yra pasirengęs pamatyti, ar vis dar egzistuoja gyvenimas už Tamsos princo šešėlio..

Ar man reikia dar kažką jums pasakyti apie Nickola Cage vaidinantį Drakulą? Manau ne, jau patys žinote kaip bus, čia juk Cage-Man – vienintelis toks aktorius kurį turbūt galėčiau žiūrėti valgantį tiesio pusryčius. Ir kai tik filmas leidžia mums pagrožėti Cagu, jis spaudžia is savo pasirodymo viską ką tik gali. Tačiau ir kiti aktoriai čia labai stipriai neatsilieka. Drakulą pralenkti sunku, bet ir pagrindinis filmo herojus Reinfieldas, buvo charizmatiškas, linksmas, ir neatsibostantis veikėjas. Bendrai ši istorija tikrai nebando pasiekti Oskaro lygio ar kažkuo nustebinti, tačiau jaučiasi, kad kūrėjai nori, kad tiesiog gerai praleistum laiką. Juk taip smagu žiūrėti filmu kurie nebando kažko įrodyti…. pasiilgau tokių filmų…

Kas yra svarbiausia siaubo komedijoje? Na turbūt logiškai – geri siaubo ir humoro elementai. Taigi, nors filmas tikrai nėra „baisus” tačiau kraujo ir gan „siaubingų” scenų čia netrūksta. O humoro elementai nors kelis kartus prašauna pro šalį, čia yra labai gerai išdirbti. Bendrai tai labai linksmas ir net pozityviai nusiteikiąs filmas kuris, na gal keistai nuskambės veikia kaip gera motyvacinė kalba. Pripažinsiu pati idėja naudoti Drakulos ir Reinfieldo santykius kaip alegorija realiem toksiškiem santykiams ne tik veikia beveik tobulai, bet ir sukuria daugybe kvailų situacijų kurios net dabar, rašant apžvalga yra įstrigę galvoje. Tai nėra tobulas filmas, bet nuoširdžiai rekomenduoju jį visiems Nic Cage ar siaubingo humoro gerbėjams.

Čia toks B klasės filmas, tad labai realistiškų efektų ar kraujo nesitikėkite. Viskas čia perspausta su priežastimi. TAČIAU, duokite daugiau Cage-Drakulos, prašau, bent šiek tiek daugiau. Nuoširdžiai iš šio filmo pašalinčiau kelis veikėjus ar scenas vien tam, kad Drakula „pasiskeryčiotų” daugiau po ekraną. Nors antra su policijos pareigūnais nebuvo bloga, tačiau tas laikas būtų geriau panaudotas rodant Drakulos ir Reinfieldo santykius arba prieš-istoriją. Turint tokius gerus veikėjus ir pasaulį, filmas kartais skiria laiko tiesiog gan „nuobodiem” dalykams. Negaliu garantuoti, bet jausmas toks lyg antra istorija šiek tiek paklijuota trūkstant originaliam filmui laiko, bet net ir dabar, Reinfield yra gan trumpa istorija.

Bendrai – 8/10

Visos Apžvalgos

Pasiūlyk ką žiūrėti - Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos - Nauji, seni, geri, blogi, o gal gerai-blogi? Va čia tai rasite visokio kino kratinį ir tai dėl to kad Kinas, tokia plati sfera. Retai gali rasti filmą kuris būtų toks pat, na taip, galime pajuokauti apie Holivudas kuris perdarinėja kiekviena idėja kuri bent kiek pasiseka arba apie tuos kūrėjus kurie savo istorija jau 5 kartą perpasakoją.

Tačiau kiekviena istorija taip pat skirtinga kaip ir dvi snaigės krentančios žvarbų žiemos vakarą (truputį romantikos įvesti reikia), taip jos gali būti vienodos iš šalies, tačiau aktoriai, kaip filmas buvo statomas, ar net jo kultūrinis įnašas, viskas bus šiek tiek kitaip, šiek tiek pajudėję. Juk labai kvaila paimti filmą pastatytą prieš 50 metų ir kaltinti jį tuo, kad dabar neatitinka šiuolaikinių visuomenės standartų ar įsitikinimų.

Filmų Apžvalgos/Filmu Rekomendacijos mano kuklia nuomonę, turi būti vis skirtingos, juk visi filmai turi savo tam tikrą auditoriją. Taip direktoriai ir aktoriai gali turėti kitas idėjas, galbūt tai kuriama vien tik tam kad užsidirbti daugiau pinigų, kad išnaudoti egzistuojančią istoriją, ar kartais tiesiog papasakoti kam nors tai kas jau dešimtmetį sukasi autoriaus galvoje. Tačiau pats filmas, egzistuoja kaip tam tikra laiko kapsulė, kūrinys kuris yra kartu ir visų prie jo dirbančių žmonių dalis, bet kartu ir atskira "būtybė". Tad vienintelis šios "būtybės" tikslas yra surasti savo auditoriją ir jei patikti.

Tad jei filmas jums patiko, viskas, jis atliko savo darbą ir jūs gavote to ko norėjote iš šitų mainų - Jūs gerai praleidote laiko o filmas gavo naują gerbėją. Tačiau į kiekvieną filmą taip pat reikėtų žiūrėti kritiškai, klausiant kas jame veikia ir kas galėjo būti kitaip. Dėl ko? Paprasta, visada norisi daugiau "Prožektoriaus Šviesos" duoti tiems kūrėjams kurie stengiasi daugiau, kurie pridėjo ta extra pastangų, ir tikrai stengėsi. Žinoma, ne visada gali pasakyti kada kas stengėsi, bet kai kurie projektai "jaučiasi" labiau nuoširdūs.Pasiūlyk ką žiūrėti!

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial